Hosgeldiniz Tarih - Saat
Future Rabbit Online Music
DENİZLİ
Denizli hava durumu
En Düşük : 9°C
En Yüksek : 16°C

  • ONLAR ENGEL TANIMAYANLAR
  • ONLAR ENGEL TANIMAYANLAR
ONLAR ENGEL TANIMAYANLAR

 

ONLAR ENGEL TANIMAYANLAR
Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencileri düzenlenen “Sene Sonu Esintileri” programı ile mezun oldular. Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül; “Mezun olan 9 öğrencimizi tebrik eder. Hayat boyu başarılar dilerim” dedi.
 
Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileri hazırladıkları “Sene Sonu Esintileri” programı ile 8. Sınıf Öğrencilerini mezun etti. Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan mezuniyet törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Akgül, Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Himmetli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, pek çok öğrenci velisi ve misafir katıldı. Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Himmetli’ye yönetim kurulu üyeleri plaket takdim ettiler.
 
DENİZLİ’DE EĞİTİME KATKI ÇOK YÜKSEK
Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül farklı illerde görev yaptığını, Denizli’de eğitime verilen değerin daha da yüksek olduğunu belirtti. Akgül; “25 yıldır eğitim sevdalısı olan Hasan Himmetli Beye ve eşine eğitim camiası adına çok teşekkür ediyorum. Farklı illerde değişik görevlerde bulundum. Şunu söyleyebilirim ki eğitim için vatandaş katkıları ilimizde çok yüksek durumda. İlimizde özel eğitim yönünden her alanda okulumuz var. Başöğretmen Atatürk’ün dediği gibi ‘Eğitimde feda edebileceğimiz tek bir fert yoktur.’ Yeryüzündeki bütün gayretler, çalışmalar, emekler, feryatlar ve çırpınışlar insan için. Önemli olan üç günlük dünyada insana yönelik hizmetler sunmak ve eserler bırakmaktır. İlimizde ki vatandaşlarımızın eğitime katkı sinerjisinin dalga dalga tüm Türkiye’ye dağılmasını umut ediyorum. Mezun olan 9 öğrencimizi tebrik eder. Hayat boyu başarılar dilerim. Sizlere Bakanlığımız elindeki tüm imkanları sağlamaktadır” dedi.
 Görme Engelliler, gözlerindeki karanlığa inat, yüreklerindeki aydınlığı ortaya koyarak gitar çalıp şarkı söylediler. Hazırladıkları skeçlerle herkesi kahkahaya boğarken, halk oyunları gösterileri ile de herkesi coşturdular, kendilerine hayran bıraktılar.
Programın sonunda 8. Sınıf Öğrencileri diplomalarını İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Akgül’ün elinden alarak coşkuyla keplerini havaya attılar, Okul Müdürü, Müdür Yardımcıları ve Öğretmenleri ile birlikte eğlendiler. SEVİLAY KAYAN

 

Bu Haberi Facebook'ta paylaşın
Bu Haberi Twitterde'ta paylaşın
Şuan görüntülemekte olduğunuz haber 2012-06-09 16:05:54 tarihinde yayınlandı ve toplam 859 kez görüntülenmiştir.