Hosgeldiniz Tarih - Saat
Future Rabbit Online Music
DENİZLİ
Denizli hava durumu
En Düşük : 9°C
En Yüksek : 16°C

  • KETEM DENİZLİ'NİN GURURU
  • KETEM DENİZLİ'NİN GURURU
  • KETEM DENİZLİ'NİN GURURU
KETEM DENİZLİ'NİN GURURU

 

 
 
 
Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) teşekkür belgesi verilmesi sebebiyle, düzenlenen törene KETEM çalışanları ve hastane personeli katılırken, Dr. Mustafa Ali Ekiz, 'KETEM'le Zirvede 10. Yıl' konulu sunum yaptı.
Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Denizli Devlet Hastanesi KETEM'in, Türkiye'deki KETEM'ler arasında birinci olduğunu belirten Dr.Mustafa Ali Ekiz, "1996 yılında Sağlık Müdürlüğü bünyesinde smear taramaları olarak kanserle mücadeleye başladık. 2003 yılından itibaren Denizli Devlet Hastanesi bünyesinde KETEM olarak hizmetlerimizi sürdürdük. Hastane bünyesinde geride kalan 10 yıl içerisinde 120 binin üzerinde muayene gerçekleştirdik. 65 binin üzerinde mamografi, 70 binin üzerinde pap smear testi yaptık. 2011 yılında sigara bırakma polikliniğinde 2021 kişiye hizmet verdik. Geride kalan 10 yılda 350 meme kanseri erken tanısı, 600 rahim ağzı erken tanısı ve 8 de bağırsak kanseri erken tanısı koyarak 958 kadına hayat verdik. Ayrıca 30 binden fazla kişiye kanserde farkındalık eğitimi verdik. 10'dan fazla kongreye posterlerimizle katıldık ve uluslararası bir bilimsel yayınımız oldu. Bu rakamlar diğer KETEM'lerle kıyaslandığında, bizim neden birinci sırada olduğumuzu açıklıyor" dedi.
 Dr. Mustafa Ali Ekiz'in konuşmasının ardından Başhekim Yardımcısı Alim Zoroğlu, KETEM doktorları Mustafa Ali Ekiz, Tülay Alan, Yasemin Utku, KETEM hemşireleri, ebeleri ve diğer çalışan personele teşekkür belgelerini verdi.
Bu Haberi Facebook'ta paylaşın
Bu Haberi Twitterde'ta paylaşın
Şuan görüntülemekte olduğunuz haber 2012-04-17 21:55:50 tarihinde yayınlandı ve toplam 1837 kez görüntülenmiştir.